Videopárty 20.1.2012

Vydáno dne 26. 01. 2012

Pokusím se stručně shrnout co se dělo a co se naopak nedělo :-)

Hned z kraje musím přiznat, že akce samotná neměla takový úspěch jako ta předchozí. Nicméně došlo na pár fíglů a zlepšení, tak se na celou akci pěkně znova podívejme.
Samotný začátek byl trochu nešťastný. Jako garant jsem měl jisté povinnosti, co se přípravy a vybavení týče, a proto jsem si usmyslil přijít o něco dříve a klubovnu vytopit. Jak se tradičně stává, i já jsem vyrazil již celkem pozdě. O zpoždění nemohla být ani řeč, nicméně, jsem si musel vybrat, zda-li zajdu koupit nějaké dobroty, když už jsem k tomu sám pobízel ostatní, nebo půjdu rovnou vytopit klubovnu. Rozhodl jsem se pro první možnost, a proto jsem na Mokrou dorazil až pouhou čtvrthodinu před začátkem. Jaké bylo mé překvapení, když se svítilo. Že by někoho napadlo to samé a obětavě šel zatopit? Svišť? Přema? Chyba lávky, naši sousedé měli obyčejnou schůzku, dokonce hned dvě zaráz. A to až do půl sedmé... A co teď? Nechat členy mrznout venku, nebo vykopnout děti do vedlejší, obsazené klubovny? S odstupem času, bych to asi řešil jinak, tam jsem se bývalou skoro spolužačkou (jak jsem si později uvědomil) dohodl na kompromisu. Oni se na poslední čtvrthodinu přesunou vedle, my začneme až o čtvrt. Vedoucí od vedle s tím sice (právem) spokojen nebyl, ale co se stalo, stalo se. Mezitím už účastníci omrzali venku. Zanedlouho došli dovnitř a došlo na onen fígl, jak uvádím v úvodu. Celou dobu totiž promítáme na nástěnkouvou nažloutlou stěnu. Nová členka navrhla projekci na záclonu. Cože? říkám si, vždyť vždy promítáme jinak, no ale vyzkoušelo se to a bylo to fajn. klasické barvy, 3D prostředí, správná vzdálenost projektoru od plátna, menší vzdálenost účastníků od kamen i sdílení obrazu s širokým publikem - to jsou výhody, kterých bylo dosáhnuto. Mohlo začít debatování o tom co se pustí.
Již před akcí se na stránkách objevila trojice anket, která měla vést k příjemnému výběru promítaných děl. To se bohužel nepovedlo, plán dodržen nebyl. První téměř nahodile vybraný snímek Univerzální uklízečka (csfd), se nicméně celkem líbil. Potom došlo k vaření čajů a krátkému představení filmového žánru sweded ( Pán prstenů ). V tu dobu se i přiřítilo spoustu nových lidiček( Původní společnost- Loudu, Přemu, Adellajn, Míšu a Overa doplnili Lepid, Šotek, Major, Michal a Ťapka). Druhým filmem v pořadí, byl Profesionál ((csfd), který nicméně, k mému údivu, velké sympatie nesklidil, jak usuzuji. Na druhou stranu, se aspoň společnost u filmu pobavila, tak to snad nebylo tak zlé :-) .
Poté došlo k filmovému tápání, kdy společnost nebyla sto rozhodnout co promítat. Nakonec, vyděšena ukázkami Lynchových filmů, zvolila něco mezi trillerem, hororem - Tikot hodin (csfd). Poslední film, pro jedny výborný, pro druhé jiný šálek kávy, rozpoutal kratičkou diskusi, takže i na debatu o filmu došlo, i když ne v míře, v jakou jsem doufal.
Po filmu, vzhledem k nadcházející výpravě, se většina osazenstva rozhodla odejít, a tak jsme uklidili, odnesli zbytky a vyklidili pole. Tentokrát nebylo žádné ponocování, ani příjemná diskutace nad dílky, no snad to bylo lepší než nic.

(Autor: Mnějéša | Informační e-mailVytisknout článek)