Turnaj v Citadele, 7.4.2012

Autor: Sirka <matousek158(at)seznam.cz>, Téma: Kronika, Vydáno dne: 07. 04. 2012

Už je tomu rok, co Svišťova posedlost deskovými a karetními hrami vyvrcholila uspořádáním turnaje v Citadele. Díky za takovou posedlost, která nám již podruhé umožnila se sejít a změřit své dovednosti v hraní této hry při zápasu o hodnotné ceny.

Akce probíhala na klubovně 4. střediska za nemocnicí a možná i díky její obtížné dostupnosti se na původně plánovaných 9:00 sešlo jen 5 lidí. Naštěstí se ostatní Svišťovi ozvali, a tak jsme se po čekání na opozdilce a vysvětlení si detailů pravidel a herního systému mohli pustit do hraní.

Celkem se hrálo 5 her, každá na 60 minut, ale posledních 10 minut sloužilo pouze k dohrání aktuálního kola. Podle bodů za stavby a bonusy na konci každé hry se sestavilo pořadí, které bylo základem pro rozdělení turnajových bodů. Poslední hráč dostal 1 turnajový bod, předposlední 2 body atd. Celkovým vítězem se pak stal ten hráč, který za 5 her získal v součtu nejvíce turnajových bodů. V případě rovnosti by potom rozhodovaly body za stavby a bonusy.

Celkem se sešlo 12 hráčů - Dan, Luke, Mates, Hery, Lepid, Martin, Andy, Skřet, Velký Tom, Míša, Zuzka/Svišť/Piskoř a já - kteří se rozdělili ke dvěma stolům po 6 hráčích. Kromě toho jsme měli také publikum - Dan přijel i s Anet a dcerkou a lze sem počítat i aktuálně nehrající části hráče Zuzka/Svišť/Piskoř :-)

Díky systému losování hráčů k herním stolům jsme snad žádnou hru nehráli v přesně stejné sestavě jako jiné hry a jednotlivé partie tak vždycky měly vlastní náboj. Měli jsme možnost zažít líté boje i zákeřné intriky, ale všichni jsme si to především pořádně užívali. To se projevilo i na délce přestávek mezi jednotlivými hrami, které byly zkracovány jen na nejnutnější minimum.

Poslední kolo jsme dohráli krátce po 3. hodině odpolední. Pak už zbývalo pouze sečíst výsledky z jednotlivých kol a vyhlásit vítěze. Nejúspěšnějším hráčem se letos stal Mates, který tak přebral pomyslné žezlo z loňska od Dana a navíc vyhrál hru Zeus na útěku. Na druhé místo jsem se nejtěsnějším možným rozdílem dostal já, za což jsem byl odměněn hrou Othello na cesty. Na třetí místo se pak probojoval Luke a odnesl si za to Mlýn z edice bambusové minihry.

Na závěr patří velký dík Svišťovi, že akci zorganizoval a na místě perfektně řídil. Snad budeme mít možnost se nad Citadelou sejít i za rok.