Střediskovské vánoce

Autor: Mnějéša <m.stasiak(at)seznam.cz>, Téma: Kronika, Vydáno dne: 24. 12. 2011

Dodávám zápis z akce, z mého pohledu.

Pro mě začaly střediskovské vánoce na Větrné. To si tam tak sedím, chystám si svačinu a tu najednou:Přema! Místo plánovaného šlofíka jsem byl naverbován na práce v klubovně na Mokré- místě kde se TO má uskutečnit. Přema chystá RK tajnou činnost. Ještě předtím mi ukazuje stromeček, dodává pár ozdob (např. skleněnou dýmku) a dodává, ať to dám do kupy. Inu, stalo se. Jen teplo nebylo, topiči ještě nezačala šichta.
Čas letěl, a tak jsme se přemístili na konečnou linky 33 na Paseky. Od suď se mělo jít nadělovat zvířátkům. A taky se šlo, nicméně grupa, která se tam sešla(Willy, Sirka, Míša, Přema, já, z vlčat Mara a Honza) a měla vyjít ve 4 si dala ještě ještě načas, protože čekala na Wehua. Poté jsme konečně vyrazili. V plném počtu, kluci se kupodivu nestihli zmrzačit, ani utopit. Zanedlouho nás dohnal Favorit a v něm se přivezl Kapitán. Taky se chtěl stejně jako já scházet na Mladcové :)
Cíl byl neurčitý, stromek poblíž prastaré, dávno zmizelé klubovny oddílu. Přišlo na obdarování (nesprávného stromku vinou Vehuovy herecké ukázky, jak by asi obdarovával Ygor, kdyby tam mezi námi byl), a tradiční proslov. Svíčka byla zapálena a kolovala, přání se nesla vzduchem.
Po rituálu jsem se vydali do klubovny (pozdě, včas) a snažili se donést světlo k cíli. Nesli ho vlčata, různými pády a zbrklými pohyby zkoušeli, co plamen vydrží, několikrát až za hranice možností.
Nakonec jsme skutečně do klubovny došli, po kuriózní scénce s pseudo Smolařem. Tam už bylo teplo a veselo. Popíjel se čaj, uždibovalo cukroví ap. Sotva jsem začal rozmrzat, už se od vedle ozvalo: "kdo má rád čokoládu, ať si de zahrát!" No povím vám, musel jsem se, jako velký milovník oné dobrůtky, jít zůčastnit. Kdo hodil 6, mohl se, čtvereček po čtverečku, nalifrovat jak chtěl. No ale jenom do té doby, dokud někdo další nehodil 6. A jenom příborem a potom co jste si nasadili rukavice, čepici, kabát a šálu :) Po hře, ve které jednoznačně nejvíce vynikali Wehu a Šeba (který měl čas i na degustaci různých druhů čokolád).
Hned po tom Šotek (který si pro nás připravil minulou i další hry), zavelel" "všichni véén" , a tak jsme se vyhrnuli ven (až na některé lenochy :) a zahráli si akční a chovávácí hru.
Navrátili jsme se a došlo na odhalení tajných činností. Skauti nám vymodelovali z moduritu scénu od táborového ohně, a my jim věnovali mapu ČR s označením míst, kde jsme byli na výpravách. Obojí sklídilo velký potlesk, tak snad se tajná činnost už pravdu pevně usadí mezi našimi tradicemi :)
Pak hurá na žraniciííí!!! Štískem dne byl Junior, před kterým, s plnou papulou chleba, se tyčily další tři kousky :)
Následovala volná zábava, pokec, koledy a tak. Lidé se postupně začali vytrácet, až nás zbylo jen pár. Uklidili jsme, zabývali se teologickými, morálními a dalšími diskusemi, olištovali mapu, nacvičovali chvaty a rozpustili to (kolem půlnoci?). Zbytek doprovodil Přemu k autu a svezl se (až na Hobita) přes nestoudnou benzínku až domů. A to je konec střediskových vánoc 2011 vážení :)

P.S.: Dárkem byly letos kalendáře ;)