Přehled kategorií

Sirka
664 příspěvků

Vloženo 02.06.2009 13:56:42

Možná někdy, až budeme mít znak, trička a nášivky... potom bude ten správný čas začít přemýšlet o vlajce ;-)
V.Tom
162 příspěvků

Vloženo 02.06.2009 13:09:18

Tak me napadlo. A co vlajka?? Neudelame si i vlajku?
Piskoř
27 příspěvků

Vloženo 01.06.2009 15:16:17

tak tak
Žralok
204 příspěvků

Vloženo 26.04.2009 22:26:07

Několik z nás vlastní oddílovou bundu. Dříve náhradu za kroj.Jak to vzniklo?Kde se vzal nápad? Aby jste si nemysleli, že jsem si to vymysleli jenom tak. Náš bývalý kroj (bunda) byl schválen krajský junákem.
A přoč všemu tak bylo? Myslím, že jedno slovo to dostatečně vysvětlí:"Praktičnost". Díky přechodu na bundu mnoho z nás a hlavně ze starých kluku nosilo bundu do práce, na kolo, prostě kamkoliv sebou. Byla skladná, do určité míry nepromokavá, neprofouknutelná. Měla kapuci, velkou kapsu. Měla zelenou barvu,aby nebyla nijak vyzývavá ani nijak nápadna, prostě zlatý střed.Placky na rukávech byla chlouba. Proč? Protože jsme byli hrdí na to,že jsme prošli čekatelskýma zkouškama našeho oddílu.
Co se týkalo typyckých věcí (slibový odznak, bobříci, léta,....) vše bylo přiděláno na levé straně bundy (u srdce) zhruba ve výšce kapsy typické skautské košile, ze stejného materiálu jako bunda, která měla na druhé straně odejímatelný suchý zips. Nebyl tedy problém sundat všechny výložky, schovat do kapsy a jít třeba do práce.
Do dnes, ať si říka kdo chce, co chce vidím v této bundě nadčasovost a praktičtější využití než v klasické košili.
Přijde mi smutné se hádat s ortdoxníma skautama, kteří si staví na tom, že jsou v junáku 30 let a nebo na tom, že jsou víc skauti než Já. Človek se stáva skautem né kvůli košili, ale kvůli slibu, který složil, a který vzal za svůj!!!

Opraveno 26.04.2009 23:01:59
AutorPříspěvky